Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Форум «Незалежні суди та вільні ЗМІ: синергія заради майбутнього», що пройшов у Києві 22 травня 2017 року , був присвячений темі «Вітчизняний та зарубіжний досвід налагодження комунікацій між судами та ЗМІ».
Подібний Форум відбувся вперше і був ініційований для обговорення нагальних проблем взаємодії судів та ЗМІ. Під час заходу було порушено питання взаємодії журналістів та суддів, а також особливості доступу до судової інформації. Судді та журналісти поділились думками і щодо етичних правил співпраці.
Модератор сесії Тед Зажечний, суддя Суду Королівської лави провінції Саскачеван (Канада) розповів про судові ініціативи в Канаді для покращення роботи між судами та медіа. Проекти стосувались комунікаційних зв’язків між суддями та сторонами процесу. За його словами, для того, щоб побудувати взаємодію між судами та ЗМІ, на практиці треба забезпечити відкритий доступ до судових документів для ЗМІ. Такий доступ має бути наданий абсолютно всім ЗМІ. Також він додав, що із журналістами судді працюють в особливому, «закритому» режимі. Справа полягає в тому, що журналістам в закритому порядку повідомляють прийняте рішення до його оголошення. Тобто, представники преси заздалегідь знають, яке рішення буде оголошено. З етичних міркувань, звичайно, нікому про це не повідомляють.
У взаєминах між судами та ЗМІ є взаємозалежність, - вважає Тед Зажечний. «Ми покладаємось на те, щоб ви, журналісти, підтримували довіру громадськості до нашої влади. З нашої ж сторони обов’язком є забезпечення нормальної роботи журналістів в цьому напрямку».
Суддя-спікер Окружного адміністративного суду міста Києва Марина Бояринцева зауважила, що не потрібно забувати і про захист суддів та співробітників суду. Вона зауважила, що дуже часто у судовому засіданні учасники процесу некоректно себе поводять, тому вона «за» он-лайн трансляцію – буде зрозуміло, як суддя веде засідання і як поводять себе учасники. «Ми повинні іти в ногу з технічними інноваціями», - наголосила вона.
Також в сесії взяли участь Тетяна Суярко, суддя-спікер господарського суду Харківської області, що розповіла про роль судді-спікера у налагодженні комунікацій, та Пітер Соломон, професор політології, права і кримінології Університету Торонто (Канада). Канадський професор розповів про порівняльний досвід іноземних країн у сфері комунікацій судів та ЗМІ.
Як відомо, Форум організовано за підтримки Українсько-канадського Проекту підтримки судової реформи в Україні, Вищої ради правосуддя, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Ради суддів України, Верховного Суду України, Державної судової адміністрації України, Національної школи суддів України, Центру демократії та верховенства права, Громадського об’єднання «Детектор медіа», Інституту масової інформації, Національної спілки журналістів України.