flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Зустріч зі школярами Білоцерківського природничо-математичного ліцею-гімназії № 16 ім. М.О. Кириленка

22 квітня 2025, 15:04

18 квітня 2025 року в рамках превентивного виховання молодого покоління в Білоцерківському природничо-математичному ліцеї-гімназії № 16 ім. М.О. Кириленка Білоцерківської міської ради Київської області відбулася зустріч судді Білоцерківського міськрайонного суду Київської області з розгляду кримінальних справ та справ про адміністративні правопорушення Гавенко Олени Леонідівни й помічника судді Древаль Віти Валеріївни з учнями 7-А класу (класний керівник Тищенко Жанна Василівна).

Під час зустрічі з учнями суддя зауважила, що кожного дня у своїй практиці вона має досвід роботи зі справами за участю дітей у віці від 11 до 18 років.

Особлива увага була приділена темі булінгу. Спікер зауважила, що у випадку, якщо хтось із дітей відчуває на собі насильство в будь-якій формі, головне про це не мовчати. Коли дитина не знає куди звернутись, можна зателефонувати на гарячу лінію, вказану в спеціально розроблених брошурах, які суддя залишила дітям. За вказаними телефонними номерами спеціалісти нададуть методичні рекомендації щодо подальших дій та підтримають.

Останнім часом стали досить частими випадки булінгу серед неповнолітніх, які відбуваються не тільки в місті Білій Церкві, а й по всій території Україні. За такі дії передбачена кримінальна відповідальність для осіб, які досягли відповідного віку (16 років), а також адміністративна відповідальність (стаття 173-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення).

Також були обговорені теми адміністративної відповідальності неповнолітніх, які перебувають в стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння,чи доставлені до лікарні з відповідними отруєннями. В таких випадках відповідні органи складають протоколи про адміністративні правопорушення та здійснюється доставлення дітей з їх батьками (законними представниками) до суду. Під час проведення судового розгляду, суддя відбирає пояснення щодо протиправних дій учасників справи та приймає відповідне рішення. Санкція за такі дії передбачає штраф для батьків, а у випадку повторності діяння, дітей ставлять на облік в дитячу кімнату поліції.

Олена Леонідівна зауважила про необхідність уникнення впливу «поганої компанії» на несформовану психіку дитини. В її практиці нещодавно була справа про крадіжку мопеда компанією неповнолітніх дітей та однією повнолітньою особою. Усі учасники цієї справи внаслідок нерозсудливих чи емоційних дій тепер мають судимість та повинні протягом трьох років ходити до Білоцерківського міськрайонного відділу пробації для відмітки.

В порядку профорієнтації класний керівник поцікавилась, що потрібно для того, щоб стати юристом, адвокатом чи суддею? Суддя зазначила, що основа – це юридична освіта, яка дає базу знань та можливість визначитись з галуззю професії. Студенти останніх курсів юридичних факультетів проходять практику за зареєстрованим місцем свого проживання, тому жителі міста Біла Церква обов’язково потрапляють до місцевого суду.

Під час повітряної тривоги зустріч продовжилась в укритті закладу, де здобувачі освіти могли поставити запитання про найцікавіші справи, які розглядались суддею та отримати відповіді, підкріплені фактами та конкретними прикладами. 

Під кінець зустрічі Олена Леонідівна звернула увагу дітей на те, що дисципліна починається з дитинства. Як людина себе привчить, так і буде вести протягом всього життя. Суддя побажала учням працювати над собою весь час та бути розсудливими.

На згадку про захід учасники зустрічі зробили спільне фото, а діти отримали солодощі.